Останні технологічні досягнення у діагностиці та лікуванні раку крові

user
2023-09-28 10:48:01

Технології в лікуванні раку

Експерти з Абу-Дабі дають уявлення про складну природу раку крові та рішення, які перевизначають парадигми медичної науки.

Рак крові поділяється на три основні типи, кожен із яких має кілька підтипів. Основна причина пов'язана з мутаціями в ДНК клітин крові, які порушують нормальні механізми контролю, що регулюють зростання, поділ та загибель клітин. Доктор Терезам Ахмед, завідувач відділення гематології, медичної онкології та трансплантації кісткового мозку в клініці Клівленда в Абу-Дабі, пояснює, що «коли ДНК мутує або дає клітинам нові інструкції, в організмі іноді розвиваються аномальні клітини крові, які ростуть і розмножуються швидше, ніж зазвичай», що призводить до накопичення аномальних клітин у кістковому мозку.

Точні тригери генетичних змін при раку крові залишаються невловимими, але дослідники вважають, що поєднання генетичних факторів та факторів навколишнього середовища відіграє певну роль. Лейкемія, наприклад, може бути результатом змін у хромосомах, які впливають на гени, відповідальні за зростання клітин та пригнічення пухлини. Вплив високих рівнів радіації або певних хімічних речовин може також сприяти цим генетичним змінам.

Симптоми раку крові варіюються залежно від конкретного типу, але мають загальні риси, включаючи втому, лихоманку, нічну пітливість, незрозумілу втрату ваги, часті інфекції, збільшення лімфатичних вузлів та біль у кістках. Доктор Ахмед наголошує на важливості звернення за медичною допомогою, коли ці симптоми зберігаються.

Клівлендська клініка Абу-Дабі Центр Фатіми Мубарак надає спеціалізовану багатопрофільну допомогу для діагностики та лікування злоякісних та доброякісних захворювань крові. Він застосовує комплексний підхід до діагностики та лікування, який включає ретельну оцінку симптомів, історії хвороби та фізичних оглядів. Різні тести, адаптовані до передбачуваного типу раку крові, використовуються, щоб допомогти у точній діагностиці. Ці тести включають загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, комп'ютерну томографію, МРТ, ПЕТ-сканування, біопсію кісткового мозку та дослідження клітин крові.

Доктор Джульєтта Осоріо Зулуага, клінічний молодший гематолог у клініці Клівленда в Абу-Дабі, наголошує на значних технологічних досягненнях у діагностиці та лікуванні раку крові, досягнутих галуззю охорони здоров'я. Вона наголошує: «Досягнення в галузі прецизійної онкології, включаючи секвенування наступного покоління, молекулярне тестування, а також терапію біспецифічними Т-клітинами (BiTE), — це не просто поступові кроки вперед у діагностиці та лікуванні раку крові; Це перетворюючі стрибки, які дають нам можливість розуміти та лікувати злоякісні новоутворення з рівнем точності, який раніше був неймовірний».

Ці технології не лише змінюють принципи догляду за пацієнтами, а й перевизначають самі парадигми медичної науки.

Діагностичні технології

Прецизійна онкологія використовує секвенування наступного покоління (NGS) для аналізу всього геному ракових клітин, надаючи інформацію про генетичні мутації, які визначають точну діагностику та індивідуальну терапію. Молекулярне тестування виявляє генетичні мутації та зміни в генетичному матеріалі, допомагаючи у ранньому виявленні, визначенні прогнозу та моніторингу лікування.

Технології очищення

Імунотерапія стає перспективним напрямом, що використовує імунну систему організму для націлювання та знищення ракових клітин. Терапія BiTE, форма імунотерапії, пов'язує імунні клітини та ракові клітини, підвищуючи здатність імунної системи боротися з раком.

Конвергенція генетичних ідей та технологічних досягнень може зробити революцію в лікуванні раку крові, пропонуючи нові можливості для персоналізованого догляду, що призводить до покращення результатів та збільшення надії для людей, які борються з раком крові.

Виникли питання? Напишіть нам.