Всесвітній день безпеки пацієнтів 2023

user
2023-09-18 11:14:13

Цей Всесвітній день безпеки пацієнтів, який відзначається 17 вересня, присвячений темі залучення пацієнтів до регулювання, управління, розроблення та надання медичної допомоги пацієнтам. Ідея полягає в тому, що, залучаючи пацієнтів, а також їхні сім'ї та осіб, які здійснюють догляд, які відіграють вирішальну роль у безпечному наданні медичної допомоги, як партнери у цьому процесі, пацієнти отримають більше впевненості та кращі результати.

Це цікава сфера, яка підтверджується фактичними даними. У недавній статті було процитовано дослідження, в якому наголошувалося, що більш залучені пацієнти, як правило, мають кращі результати, і що одне дослідження показало, що пацієнти, які беруть участь у програмах залучення, збільшують поповнення рецептів на 36 відсотків за одночасного зниження загальних медичних витрат на 45 відсотків.

Постачальники медичних послуг реагують на потреби пацієнтів та можливості для технологічних інновацій, вкладаючи більше коштів. Регіон Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) лідирує на Близькому Сході зі щорічними інвестиціями в цифрову інфраструктуру охорони здоров'я, які, як повідомляється, збільшаться з 0,5 млрд. доларів США до 1,2 млрд. доларів США в період з 2022 по 2024 рік. Існує також процвітаючий регіональний сектор цифрової охорони здоров'я та співтовариство стартапів у галузі охорони здоров'я, що підтримує інновації та залучає інвестиції у такі галузі, як телемедицина та споживчі медичні технології.

Безпека пацієнтів є пріоритетом номер один у охороні здоров'я, але ризик завжди буде присутній, тому має існувати безперервний процес, щоб звести до мінімуму, а в ідеалі усунути ризик та забезпечити безпеку пацієнтів. Як і в багатьох інших галузях охорони здоров'я, технології відіграють все більш важливу роль у підвищенні безпеки пацієнтів та підтримці медичних працівників (дозволяючи їм проводити більше часу з пацієнтами) при одночасному підвищенні якості медичної допомоги.

У лікарняному середовищі системи охорони здоров'я у режимі реального часу пов'язують медичних працівників один з одним та з критично важливою інформацією, що сприяє підвищенню безпеки пацієнтів. Найбільш фундаментальною вимогою безпеки в будь-якій лікарні є правильна позитивна ідентифікація пацієнта на кожному етапі лікування, від госпіталізації (реєстрація, планування) до клінічної зустрічі (взяття зразків, діагностика, лікування та виписка / завершення відвідування) та після зустрічі (напрямки та електронне написання).

Галузеві стандарти також рухають речі у правильному напрямку. Сертифікація Stage 7 Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS) призначена для підвищення безпеки пацієнтів та вимірювання клінічних результатів, залучення пацієнтів та використання клініцистами технології електронних медичних карт (EMR) для підвищення організаційної ефективності та результатів щодо здоров'я пацієнтів. Це дозволяє лікарням краще відстежувати дані, пов'язані з ідентифікацією пацієнтів, активів та ліків, і, зрештою, покращувати робочі процеси.

Результати недавнього дослідження Zebra Technologies Global Healthcare Vision Study підтверджують, що дані в режимі реального часу значною мірою важливі для забезпечення передового догляду за пацієнтами. Більшість керівників лікарень згодні з тим, що технологічні рішення можуть допомогти покращити робочі процеси та зменшити кількість медичних помилок, і в даний час лікарні інвестують у рішення для визначення місцезнаходження у більшості випадків використання, особливо для підвищення потоку пацієнтів та ефективності роботи персоналу.

Постачальники медичних послуг продовжуватимуть використовувати технології, щоб допомогти зменшити кількість запобіжних помилок, посилити підтримку прийняття рішень та забезпечити більш надійні протоколи охорони здоров'я. Більше половини лікарів та осіб, які приймають рішення, взяли участь у дослідженні Zebra з тим, що технології можуть допомогти покращити відстеження ліків, пропускну здатність пацієнтів та робочі процеси медсестер.

Сімдесят вісім відсотків лікарів кажуть, що технології можуть допомогти запобігти та зменшити кількість медичних помилок, тоді як 88 відсотків осіб, які приймають рішення, думають так само. Цифрові технології дозволяють зіставляти дані – демографічну статистику, результати аналізів крові, діагноз лікаря – які більше не ховаються у паперових папках, а можуть бути зіставлені із сотнями тисяч результатів для створення індивідуальних програм лікування. Можливості планів лікування, що базуються на цифрових технологіях, величезні. Пацієнти отримують правильне лікування в потрібний час, але з витонченістю, що постійно зростає.

Крім безпеки пацієнтів, є ще дві галузі, в яких постачальники медичних послуг повинні приділяти пріоритетну увагу своїм інвестиціям у технології. По-перше, це дотримання нормативних вимог – цифрові правила охорони здоров'я стимулюватимуть технологічну модернізацію для забезпечення відповідності. У доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я про цифрову охорону здоров'я говориться, що понад 120 держав-членів розробили стратегії та політику в галузі електронної охорони здоров'я. Унікальна ідентифікація пристрою (UDI) та серіалізоване маркування ліків є важливою частиною практики цифрової охорони здоров'я. Як UDI, так і серіалізоване маркування ліків забезпечують цифровий ідентифікатор медичних пристроїв, що використовуються у пацієнтів, таких як кардіостимулятор, та ліків, що призначаються пацієнтам, по суті, забезпечуючи можливість точного відстеження та відстеження пристрою чи ліків.

По-друге, це телемедицина, яка продовжуватиме зростати і набирати обертів за межами лікарні. В даний час доведено, що віртуальний догляд може бути якісним доглядом. Нині у багатьох країнах дозволено проведення телеконсультацій не лікарями, а медичними працівниками. Телемедицина підвищила комфорт та зручність догляду за пацієнтами у всьому світі. Людям більше не потрібно відвідувати лікарню чи клініку для кожного прийому, а також для продовження рецепту чи направлення до фахівця. Поліпшення комунікації з пацієнтами є головною метою і зростання телемедицини відіграє важливу роль.

Галузь охорони здоров'я має розвиватися разом із сучасним цифровим світом. Реагуючи на технологічні інновації, охорона здоров'я просуватиме свою цифрову трансформацію і, у свою чергу, покращуватиме догляд за пацієнтами та безпеку, досвід та операції медичних працівників. Всі хороші новини цього Всесвітнього дня безпеки пацієнтів.

Виникли питання? Напишіть нам.