Нехтування психічним здоров'ям: турбота про персонал у сфері охорони здоров'я

user
2023-10-10 09:17:05

Нехтування психічним здоров'ям: турбота про персонал у сфері охорони здоров'я

Хронічний стрес та занепокоєння можуть призвести до збільшення кількості лікарняних, збільшення витрат на охорону здоров'я та зниження продуктивності.

Відомо, що постачальники медичних послуг обслуговують пацієнтів і покращують якість їхнього життя, проте вирішення проблем психічного здоров'я їхніх власних співробітників часто не береться до уваги.

Це може вплинути як на співробітників, так і на підсумкові показники організації. У зв'язку з тим, що 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я, ліцензовані клінічні психологи Управління охорони здоров'я пояснюють, як нехтування психічним здоров'ям впливає на фінансові та операційні витрати в управлінні бізнесом у сфері охорони здоров'я.

В даний час існує нестача досліджень, коли йдеться про вплив психічного здоров'я в медичних закладах, проте, ґрунтуючись на результатах тематичних досліджень COVID, Управління охорони здоров'я виявило, що поширеність проблем із психічним здоров'ям серед працюючого населення в Європі становить приблизно 20-25 відсотків.

Компанія Nabta Health нещодавно провела власне дослідження, щоб пролити більше світла на цю тему. «Наші результати показали, що відсутність пріоритетної уваги до психічного здоров'я співробітника може мати кілька негативних наслідків, які перешкоджають продуктивності та фінансовому зростанню у медичних закладах. Це створює ефект доміно в управлінні фінансами, операційній ефективності, моральному дусі, задоволеності роботою, продуктивності, задоволеності пацієнтів, стандартах обслуговування та може підштовхнути співробітників до клінічної недбалості».

У нещодавньому звіті PwC Middle East під назвою «Чому уряди країн Перської затоки повинні вкладати більше коштів в охорону психічного здоров'я» підкреслюється, що психічні захворювання в країнах Перської затоки призводять до втрати не менше 3,7 мільйона продуктивних робочих днів щороку, що еквівалентно втрат бізнес у розмірі 13 мільярдів дирхамів.

«Для економіки країн Перської затоки це означає 48 мільярдів дирхамів на рік. Крім того, недавнє опитування, проведене компанією McKinsey, показало, що дві третини респондентів із країн Перської затоки повідомили про симптоми поганого психічного здоров'я та благополуччя або хоча б раз у житті мали психічний розлад. Це приголомшлива кількість проблем, пов'язаних із психічним здоров'ям у сфері охорони здоров'я».

Щоб зрозуміти, як це вплине на медичні установи, почніть із співробітника. Хронічний стрес та занепокоєння можуть призвести до частих лікарняних та медичних консультацій, що призведе до збільшення витрат на охорону здоров'я та зниження продуктивності.

Це також означає високу плинність кадрів, а в деяких випадках і судові витрати. Всесвітня організація охорони здоров'я виявила, що на Близькому Сході психічні розлади є основною причиною інвалідності, і на них припадає 60 відсотків усіх витрат на охорону здоров'я, які перекладаються зі страховки компанії», — каже клінічний психолог.

Щоб подолати цю проблему, психічне здоров'я потребує цілісного підходу. Першим кроком є впровадження програм з охорони психічного здоров'я, які пропонують консультаційні семінари та ресурси, які допомагають співробітникам ефективно справлятися зі стресом, тривогою та іншими проблемами психічного здоров'я. По-друге, для подолання стигматизації, пов'язаної з психічним здоров'ям, важливо просвічувати та заохочувати співробітників висловлюватися та звертатися за допомогою, не побоюючись засудження.

Гнучкість робочого місця також є важливим складником. Це дає співробітникам, які зазнають труднощів, можливість приділяти першорядну увагу своєму добробуту.

«Нарешті, організації мають навчати менеджерів та персонал розпізнавати ознаки проблем із психічним здоров'ям. Також має бути запроваджено програми допомоги співробітникам. Це повинно включати допоміжні послуги, щоб забезпечити співробітникам доступ до професійної допомоги при виникненні проблем із психічним здоров'ям».

Стигматизація щодо психічного здоров'я

Стигматизація впливає бажання медичних працівників звертатися за допомогою чи вирішувати проблеми психічного здоров'я, що може призвести до надмірної залежності від самолікування та недостатньої підтримки з боку однолітків. Початкове небажання звертатися за допомогою може призвести до зниження продуктивності і вплинути на індивідуальне здоров'я.

У медичних установах широко задокументовано прояв стигматизації, починаючи від прямої відмови у медичній допомозі та закінчуючи наданням неякісної медичної допомоги. Існує сім типів стигматизації: публічна, мимовільна, сприйнята, ярликова, структурна, профілактика здоров'я та асоціативна. Щоб запобігти стигматизації серед медичних працівників, керівники повинні знати факти, просвітлювати себе та інших про психічні захворювання, приділяти особливу увагу позитивним аспектам та надавати необхідну підтримку.

Виникли питання? Напишіть нам.